Kamil Wesołowski - facetka z ASP w roli Ministry Mody poleca, co jest najbardziej warte zobaczenia. That’s hot.

 

 

Bruno Turczynowicz - absolwent projektowania ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Znalazł się w tym mieście przypadkiem. Przez pewien okres mieszkał w Edynburgu, który w połączeniu z łódzką teraźniejszością zainspirował go do stworzenia pracy licencjackiej. Anomalie własnego życia woli przedstawiać w formie ciuchów bądź obrazów. Wizerunek demona jest najczęściej podejmowanym motywem przewodnim w jego twórczości.

 

 

KWESTIONARIUSZ:

Skąd wzięłaś/wziąłeś się w Łodzi?

Z powodu pandemii Covid-19 zmuszony byłem do powrotu ze Szkocji do Polski. Podjąłem studia na ASP w Łodzi kierując się renomą tej uczelni.

 

Co Cię najbardziej inspiruje?

Moja przeszłość i perspektywa przyszłości.

 

Jaki trend nie powinien nigdy wrócić?

BOLERKO.

 

Twoje marzenie do spełnienia przez wróżkę to…

Domek na greckiej wyspie.

 

______

 

 „Wszystkie moje demony witają mnie jak przyjaciela” to cykl malarski przedstawiający postacie, które są personifikacjami moich uczuć, problemów i przeżyć których doświadczyłem w latach 2020-2023. Przez ten czas zdążyłem zaakceptować większość tych niemiłych momentów życia i oswoić się z nimi.

 

 

TURCZYNOWICZ BRUNO CZESC DRUGA 10

TURCZYNOWICZ BRUNO CZESC DRUGA 11

TURCZYNOWICZ BRUNO CZESC DRUGA 12

TURCZYNOWICZ BRUNO CZESC DRUGA 13

TURCZYNOWICZ BRUNO CZESC DRUGA 14

 

 

 

_______

  


Kolekcja „Bailie Grove” porusza osobisty problem związany z emigracją do innego kraju i jest retrospekcją wspomnień związanych z moim pobytem w Szkocji. Odnosi się także do nowego początku, który czekał na mnie w Łodzi. Kolekcja mocno związana jest ze stereotypowym myśleniem na temat tych dwóch miejsc – łódzkie pasy na ortalionach ziomów z Bałut oraz szkocka krata wzięta z kiltów royalsów. Bailie Grove ma charakter osobisty i proces jej powstawania traktowałem jako terapię. W procesie musiałem mierzyć się z często bolesnymi dla mnie wspomnieniami, których przez ostatnie lata próbowałem wyprzeć. 

 

CREDITS:

foto Mateusz Zubel @schpargal_

modele Magda Grolik, Karolina Kusek, Pan Kox

światło Mateusz Pecyna

 

 

Patronite